Seneca Ruka, Senec (Slovacchia) – 28 marzo 2009
SENECA RUKA
SINISTRO
1. Korosi, Tibor (HUN)
2. Holly,
3. Streďanský, Jozef (AWK Tatran Žarnovica)
4. Gregoricka, Ivan (AWK Ivanka pri Dunaji)
5. Radimák, Gabriel (AWK Senec)
6. Dezso, Petrik (HUN)
7. Koch, Robert (AWS ATU Košice)
8. Majkút, Lukáš (AWK Vavrečka)
9. Barczi, Robert (AWK Ivanka pri Dunaji)
10. Sedlacek, Martin (AWK Trnava)
Men’s Seniors Left Hand
1. Šuťák, Samuel (AWK Bardejov)
2. Biro, Gyorgy (HUN)
3. Georgievski, Mario (AWS ATU Košice)
4. Šofranko, Roman (AWS ATU Košice)
5. Debnár, Michal (AWK Senec)
6. Yankov, Dimitar Plamenov (GER)
7. Kršák, Marián (AWK Vavrečka)
8. Kozel, Marek (AWK PRST
9. Gettler, Pavol (AWK Banská Štiavnica)
10. Kaiser, Krisztian (HUN)
Men’s Seniors Left Hand
1. Vojencak, Jan (AWK Banská Štiavnica)
2. Hervay, Peter (AWK Senec)
3. Kozolka, Tomas (AWK Tatran Žarnovica)
4. Kollarik, Robert (AWK Senec)
5. Tenkel, Roman (AWK Banská Štiavnica)
6. Chalupa, Filip (CZE)
7. Meňhárt, Martin (AWK Liptovský Mikuláš)
8. Petrovka, Tomas (AWS ATU Košice)
9. Paška, Jozef (AWK Zvolen)
Men’s Seniors Left Hand
1. Malek, Rastilav (AWK Senec)
2. Onder, Dursun (TUR)
3. Kasan, Peter (AWK Vavrečka)
4. Harcarik, Gabriel (AWK Prešov)
5. Smekal, Norbert (AWK Revúca)
6. Ferienčík, Oliver (AWK Zvolen)
7. Kyjovsky, Michal (AWK Banská Štiavnica)
8. Buhaj, Jan (AWS ATU Košice)
9. Somogyi, David (HUN)
10. Ihring, Tomas (AWK Banská Štiavnica)
11. Mio, Gustav (AWK Komárno)
12. Svoboda, Matej (CZE)
13. Zovanyi, Zoltan (HUN)
14. Kratochvil, Radek (CZE)
15. Holoubek, Ondřej (CZE)
16. Klein, Radek (CZE) 0 Pts.
Men’s Seniors Left Hand
1. Germanus, Jan (AWK Revúca)
2. Dalak, Marian (AWK Trnava)
3. Kovacs, Peter (HUN)
4. Bica, Mircea (ROM)
5. Černák, Štefan (AWK Tatran Žarnovica)
6. Bonaldo, Andrea (ITA)
7. Weiermann, Stefan (AUT)
8. Hrabko, Juraj (AWK Banská Štiavnica)
1. Jagnesak, Lubomir (AWK Rabca)
2. Dobrovic, Rado (AWK Banská Štiavnica)
3. Tomaga, Rastislav (AWK Tatran Žarnovica)
4. Spusta, Peter (AWK Vranov nad Toplou)
5. Michalicka, Juraj (AWK Zvolen)
6. Klymov, Illya (CZE)
7. Billy, Frantisek (AWK Bersa Bardejov)
8. Szorád, Juraj (AWK Komárno)
9. Cappa, Davide (ITA)
10. Mikelionis, Vidas (LIT)
11. Tesař, Jan (CZE)
12. Bryndziar, Peter (AWK Setechov)
13. Morva, Imre (HUN)
DESTRO
Men’s Seniors Right Hand
1. Korosi, Tibor (HUN)
2. Rigo, Gejza (AWK Senec)
3. Streďanský, Jozef (AWK Tatran Žarnovica)
4. Majkút, Lukáš (AWK Vavrečka)
5. Radimák, Gabriel (AWK Senec)
6. Gregoricka, Ivan (AWK Ivanka pri Dunaji)
7. Dezso, Petrik (HUN)
8. Koch, Robert (AWS ATU Košice)
9. Barczi, Robert (AWK Ivanka pri Dunaji)
10. Sedlacek, Martin (AWK Trnava)
Men’s Seniors Right Hand
1. Yankov, Dimitar Plamenov (GER)
2. Biro, Gyorgy (HUN)
3. Šofranko, Roman (AWS ATU Košice)
4. Georgievski, Mario (AWS ATU Košice)
5. Šuťák, Samuel (AWK Bardejov)
6. Štefanko, Peter (AWK Revúca)
7. Kršák, Marián (AWK Vavrečka)
8. Lesage, Samuel Francois (BEL)
9. Gettler, Pavol (AWK Banská Štiavnica)
10. Kaiser, Krisztian (HUN)
11. Kozel, Marek (AWK PRST
Men’s Seniors Right Hand
1. Vojencak, Jan (AWK Banská Štiavnica)
2. Tenkel, Roman (AWK Banská Štiavnica)
3. Paška, Jozef (AWK Zvolen)
4. Kozolka, Tomas (AWK Tatran Žarnovica)
5. Kollarik, Robert (AWK Senec)
6. Chalupa, Filip (CZE)
7. Meňhárt, Martin (AWK Liptovský Mikuláš)
8. Petrovka, Tomas (AWS ATU Košice)
Men’s Seniors Right Hand
1. Jagnesak, Lubomir (AWK Rabca)
2. Onder, Dursun (TUR)
3. Svačina, Robin (CZE)
4. Harcarik, Gabriel (AWK Prešov)
5. Somogyi, David (HUN)
6. Svoboda, Matej (CZE)
7. Heuse, Olivier (BEL)
8. Ihring, Tomas (AWK Banská Štiavnica)
9. Ferienčík, Oliver (AWK Zvolen)
10. Zovanyi, Zoltan (HUN)
11. Holoubek, Ondřej (CZE)
12. Klein, Radek (CZE)
13. Kratochvil, Radek (CZE)
14. Andre, Frederic (BEL)
15. Tortorici, Massimiliano (ITA)
16. Mio, Gustav (AWK Komárno)
17. Loche, Andrea (ITA)
18. Rigo, Richard (AWK Ivanka pri Dunaji)
19. Buhaj, Jan (AWS ATU Košice)
Men’s Seniors Right Hand
1. Germanus, Jan (AWK Revúca)
2. Dalak, Marian (AWK Trnava)
3. La Cola, Cedric (BEL)
4. Bonaldo, Andrea (ITA)
5. Svačina, Rostislav (CZE)
6. Kovacs, Peter (HUN)
7. Hemels, Nicolas (BEL)
8. Bica, Mircea (ROM)
9. Fadh, Barrada (BEL)
10. Velčický, Tomáš (AWK Banská Štiavnica)
11. Černák, Štefan (AWK Tatran Žarnovica)
12. Weiermann, Stefan (AUT)
Men’s Seniors Right Hand 95+ Kg
1. Lamparelli, Fank (ITA)
2. Dobrovic, Rado (AWK Banská Štiavnica)
3. Michalicka, Juraj (AWK Zvolen)
4. Spusta, Peter (AWK Vranov nad Toplou)
5. Cappa, Davide (ITA)
6. Tomaga, Rastislav (AWK Tatran Žarnovica)
7. Klymov, Illya (CZE)
8. Billy, Frantisek (AWK Bersa Bardejov)
9. Szorád, Juraj (AWK Komárno)
10. Morva, Imre (HUN)
11. Mikelionis, Vidas (LIT)
12. Tesař, Jan (CZE)
13. Bryndziar, Peter (AWK Setechov)